• Bezpiecznie i zdrowo

•

Uczniowie naszej szkoły od wielu lat biorą udział w konkursie plastycznym organizowanym przez KRUS w Przasnyszu i osiągają sukcesy. W tym roku szkołę reprezentowali uczniowie: Patrycja Kucińska i Antonina Prusik z klasy IV, Kacper Knebel z klasy V, Maja Ejzak z klasy VI i Maja Stępkowska z klasy VII. Tegoroczny konkurs odbył się pod hasłem: "Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy". Po rozstrzygnięciu konkursu, wyróżnienie na etapie powiatu otrzymał Kacper Knebel. Cieszy fakt, iż wielu uczniów naszej placówki wykorzystuje swój talent plastyczny, biorąc udział w licznych konkursach zarówno plastycznych jak i przedmiotowych. Kacprowi gratulujemy i zachęcamy do niezrażania się tych osób, którzy w tym roku nie zajęli żadnego miejsca. Dla nas liczy się uczestnictwo i chęci. Powodzenia w przyszłym roku.

• Niezapomniane przygody w "Farmie Iluzji"

•

10 maja uczniowie klas I - III byli na wycieczce w parku rozrywki w Mościskach. Magiczne różdżki, ścieżka złudzeń, tor przeszkód, labirynt, pokazy magii i inne iluzje optyczne, to tylko niektóre atrakcje jakie czekały na naszych uczniów.

Studnia Nieskończoności, która prowadzi niemalże do środka Ziemi.

Latająca Chata Tajemnic - największa atrakcja Farmy Iluzji! Prawdopodobnie jedyna na świecie chata unoszona przez balony! Budowla zaskakuje zarówno na zewnątrz, jak i w środku. Tylko tutaj można poczuć się, jakby unosiło się w kosmos. Wrażenia są naprawdę mocne i niezapomniane.

Najprawdziwszy lot i to nie byle czym, a Gekusiem! Czym jest Gekuś? To kolorowy przyjaciel, który pozwala wznieść się ku górze! Dzięki obrotowi jazda wytwarza "efekt fali".

Zakręcony domek. Niepozorny czerwony domek, który dostarcza niesamowitych wrażeń. Gdy wejdzie się do środka a domek ruszy, nasz zmysł wzroku szaleje! Czy to my się kręcimy? Czy jednak świat wokół nas…? Na długo pamięta się wizytę w małym, obrotowym domku.

Dom złudzeń z licznymi niespodziankami. Zaczynając od przewróconego pokoju, gdzie chodzi się po ścianach. Potem można zgubić się w labiryncie luster, a na koniec magiczny pokój, gdzie wielkie staje się małym i odwrotnie.

Place zabaw, dmuchańce i karuzele, to kolejne atrakcje dla wycieczkowiczów.

Zadowolenie, śmiech i radość dzieci przepełniały magiczne ogrody.

• Konkurs "Wymarzona złota rybka"

•

Piętnastu uczniów z klas IV-VIII wzięło udział w Ogólnopolskim Kokursie Plastycznym zorganizowanym przez Muzeum Złotej Rybki w Dydni- Krzemiennej. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i darmowe bilety wstępu do w/w Muzeum. Opiekunem konkursu była pani Dorota Fąk. Dziękujemy za udział i zachęcamy do udziału w konkursach w przyszłości.

• Akademia z okazji 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja

"Prawdziwym patriotą jest ten,

który nie ze wszystkiego jest zadowolony w swej ojczyźnie,

to człowiek, który pragnie i walczy o to, by w niej było lepiej”.

Charles Dickens

30 kwietnia 2024 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia poświęcona 233 – ej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Jej głównym celem było pobudzenie uczuć patriotycznych wśród dzieci i młodzieży oraz zachęcenie ich do poznawania historii naszej Ojczyzny.

Uczniowie klas IV - VIII, pod kierunkiem pana Zbigniewa Lorenca, przygotowali uroczystą akademię, podczas której przypomnieli wszystkim zebranym, że Konstytucja 3 maja była dziełem przełomowym, ponieważ miała służyć naprawie państwa.

Jednak przyjęcie Konstytucji 3 maja spotęgowało wrogość sąsiadów I Rzeczypospolitej. W wyniku spisku polskich magnatów, przeciwnych reformom osłabiającym  ich wpływy, Polska w 1795 r. na 123 lata zniknęła z map Europy. W czasie zaborów Konstytucja 3 Maja przypominała i mobilizowała do walki o niepodległość. Dlatego w listopadzie 1918 r. Polacy mogli cieszyć się z wolności.

W atmosferę majowego święta wprowadzili nas uczniowie, którzy zatańczyli Poloneza. Następnie, zarówno młodsi jak i starsi widzowie z zaciekawieniem obejrzeli montaż słowno-muzyczny, w którym nie zabrakło patriotycznych pieśni i wierszy. Podczas przedstawienia występujący doskonale wcielili się w swoje role, wykazując się wieloma zdolnościami recytatorskimi i wokalnymi.

Atmosfera jaka towarzyszyła akademii oraz oklaski na zakończenie były największą nagrodą dla osób zaangażowanych w jej przygotowanie. Tego dnia wszyscy mieliśmy poczucie, że dla nas - Polaków, 3 Maja jest dniem bardzo ważnym, dniem walki o wolność i honor naszej Ojczyzny.

• Nowe stroje sportowe dla uczniów naszej szkoły

• Dzięki wsparciu finansowemu od Limes Bank Spółdzielczy w Chorzelach, zakupiliśmy stroje sportowe dla uczniów naszej szkoły. Stroje, które dotarły już do nas, prezentują się pięknie! Dlatego, jeszcze raz, chcielibyśmy serdecznie podziękować naszemu sponsorowi za ufundowanie nowej odzieży sportowej dla reprezentacji szkoły.