• Sukcesy uczniów klasy III

• 7 czerwca 2022r odbyło się w Przasnyszu uroczyste wręczenie nagród i dyplomów laureatom XII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci organizowanego przez KRUS w Warszawie. Z naszej szkoły II miejsce zajął Kacper Knebel a wyróżnienie wywalczył Mikołaj Knebel. Życzymy dalszych sukcesów w następnych latach szkolnych i dziękujemy jeszcze raz za udział.

• Przygoda w parku linowym

• Zbliżający się koniec roku szkolnego i słoneczna pogoda zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Uczniowie klasy I, chcąc poznać różne formy spędzania wolnego czasu, wybrali się do Parku linowego „Gibon” w Przasnyszu.

Uczniowie, wykonując wcale niełatwe zadania sprawnościowe, wykazali się  odwagą  i odpowiedzialnością za własne bezpieczeństwo. Pokonywanie przeszkód  przyniosło  im  wiele satysfakcji, a jednocześnie  pozwoliło uwierzyć we własne możliwości i umiejętności. Oprócz zadań sprawnościowych, uczniowie mogli korzystać z wielu innych atrakcji; skoki na trampolinie, zabawa na placu zabaw a na koniec Dyplom za pokonanie trasy i pamiątkowy magnes.

Celem wycieczki było nabycie umiejętności korzystania z różnych form spędzania czasu wolnego, wobec czego dzieci zwiedzały Mini zoo. Oglądały kolorowe bażanty, dostojne pawie, karmiły gołębie i głaskały miniaturowe króliki.

Wszyscy świetnie się bawili, ale również wynieśli z tej zabawy wiele nauki i korzyści dla zdrowia. Kontakt z naturą, przygodą i nowym doświadczeniem to kształtowanie u dzieci podstawowych wartości.