• Dzień Matki w naszej szkole

• „Matka- to najpiękniejsze słowo w językach świata”, abp Stanisław Wielgus.

W tym roku Dzień Matki obchodziliśmy w naszej szkole w dniu 23 maja 2022r. Po przybyciu wszystkich mam, gości przywitała pani Bożena Goliasz i złożyła serdeczne życzenia. Potem głos zabrał dyrektor szkoły mgr Marek Walędziak, który podkreślił, że przez dwa lata pandemii nie mogliśmy się na takiej uroczystości spotkać. Podziękował za tak liczne przybycie i przyłączył się do życzeń. Następnie uczniowie pod kierunkiem swoich wychowawców przedstawili program artystyczny. Były to wzruszające wiersze i piosenki. Oprócz montażu słowno- muzycznego goście obejrzeli także taniec „Zasiali górale” w wykonaniu przedszkolaków. Podczas składania życzeń i wręczania upominków było dużo wzruszających chwil, uścisków, łez i całusków. Potem udaliśmy się na słodki poczęstunek a pod koniec tej wspaniałej uroczystości odbyła się dyskoteka, która sprawiła dzieciom wiele radości.

Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym mamom za mile spędzony czas i dziękujemy za włączenie się w organizację uroczystości.

• Konkurs plastyczny "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym"

•       W związku z obchodami Dnia Bezpieczeństwa w Jednorożcu został ogłoszony konkurs plastyczny: ”Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”. Szkolny etap odbył się 26 kwietnia 2022 roku. Wzięło w nim udział 30 uczniów z klas I-VIII. Konkurs przebiegł w III kategoriach wiekowych. W I kategorii- klas I-III do etapu gminnego zakwalifikowali się następujący uczniowie:

Kinga Stolarczyk kl.I

Antonina Prusik kl. II

Kacper Knebel kl. III

w kategorii II- klas IV-VI

Zuzanna Gąska kl. VI

Anna Gąska kl. IV

Łucja Kozłowska kl. V

w kategorii III- klas VII-VIII

Wiktoria Mydło

Natalia Bruździak

Oliwia Piórkowska kl.VII

W naszej szkole odbył się 28 kwietnia 2022 roku etap gminny w/w konkursu. Gminę reprezentowały trzy szkoły: PSP Olszewka, Jednorożec i Żelazna Rządowa- Parciaki. W konkursie wzięło udział 25 uczniów, z czego 9 zakwalifikowało się do reprezentowania szkół podczas obchodów Dnia Bezpieczeństwa 20 maja 2022 roku w Jednorożcu.

Zwycięzcy uczniowie:

Kategoria I-klasy I-III:

I miejsce - Kinga Stolarczyk ze szkoły Żelazna Rządowa - Parciaki

II miejsce - Iga Zabielska ze szkoły w Jednorożcu

III miejsce - Zuzanna Dybińska ze szkoły w Olszewce

Kategoria II - klasy IV-VI:

I miejsce - Maja Dobleszewicz ze szkoły w Jednorożcu

II miejsce - Łucja Kozłowska ze szkoły Żelazna Rządowa-Parciaki

III miejsce Anna Topa ze szkoły w Olszewce

Kategoria III - klasy VII-VIII

I miejsce - Paulina Prusik ze szkoły w Jednorożcu

II miejsce - Natalia Bruździak ze szkoły Żelazna Rządowa -Parciaki

III miejsce Zofia Moszczyńska ze szkoły w Olszewce.

Zwycięzcy otrzymają nagrody podczas dnia Bezpieczeństwa w Jednorożcu. Gratulujemy!

• Konkurs KRUS

• W tym roku dziewięciu uczniów z klas IV- VIII wzięło udział w XII edycjiOgólnopolskiego Konkursu Plastycznego: „Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy”.

Konkurs miał na celu promowanie pozytywnychzachowańzwiązanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego oraz popularyzowanie czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom.

Z naszej szkoły wzięli udział w konkursie:

Anna Gąska i Nadia Szubert z klasy IV

Julia Prusik, Łucja Kozłowska i Kornelia Zapadka z klasy V

Zuzanna Gąska i Małgorzata Suchowiecka z klasy VI

Wiktoria Mydło i Izabela Zapadka z klasy VII

Konkurs został rozstrzygnięty 12 kwietnia 2022 roku. Niestety nikt nie zajął miejsca w w/w konkursie. Jednak nie będziemy się poddawać. W przyszłości też weźmiemy udział, ponieważ w poprzednich edycjach mieliśmy laureatów.

• Witaj, majowa jutrzenko!

• Dnia 29 kwietnia 2022 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.  Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, uczniowie klas VII i VIII pod opieką pań Doroty Fąk i Iwony Wróbel,  przygotowali montaż słowno-muzyczny o patriotycznej wymowie.  Apel rozpoczęto wprowadzeniem flagi oraz odśpiewaniem hymnu państwowego. Uroczystość miała charakter poetycko-muzyczny i po długim czasie pandemii stała się okazją do zaprezentowania talentów recytatorskich i piosenkarskich. W trakcie apelu zaprezentowano historię konstytucji oraz najważniejsze fakty związane z jej uchwaleniem.

• Klasa VII na lodowisku

• Pierwszego marca 2022 roku klasa VII wybrała się wraz z wychowawczynią P. Dorotą Fąk i rodzicami P. Hanną Kowalczyk i P. Martą Fąk na lodowisko w Przasnyszu. Harcy na lodzie było co nie miara.

Na zakończenie wojaży zatrzymaliśmy się na poczęstunek w Smakoszu. Głodni po wyczerpaniu zjedliśmy co do jednej okruszki.

Wycieczka była bardzo udana. Wszyscy uczniowie świetnie pokonywali trasy na lodowisku. Planuję, że powtórzymy ten wyjazd w przyszłym roku szkolnym.