• Pierwszy Dzień Wiosny w klasach I-III

• Wiosna, Wiosna, Wiosna,

Wiosna ach, to Ty!

21 marca to wyjątkowydzień w kalendarzu roku szkolnego.

Uczniowie klas I-III pożegnali zimę i przywitali wiosnę. Tego dnia każda klasa zaangażowała się w pełni, aby zaprezentować się jak najlepiej.Przygotowywała wiosenne stroje, wiersze o wiośnie i wykonała dekoracje. Na korytarzuzrobiło się kolorowo i wesoło. W ramach obchodów Pierwszego Dnia Wiosny odbyły się Podchody. Uczniowie podzieleni na grupy szukali kopert ukrytych w różnych pomieszczeniach szkoły. Prezentowali potem określone zadania, śpiewali wiosenne piosenki i okrzyki, wykonywali ćwiczenia sportowe i rozwiązywali zagadki. Wszyscy doskonale się bawili.

W tym dniu wszyscy uczniowie wrócili do domów z uśmiechem na twarzy.

• Pierwszy Dzień Wiosny w kl. IV-VIII

• Pierwszy dzień astronomicznej wiosny to święto szczególne w uczniowskim kalendarzu. To popularny Dzień Wagarowicza, w którym celebrujemy odejście zimy i witamy wiosnę, niekoniecznie siedząc w szkolnych ławach.

21 marca nasi uczniowie co prawda na wagary się nie wybrali, ale lekcji również nie mieli. Święto Wiosny uczczono imprezą okolicznościową. Od samego rana w szkole było kolorowo i wesoło. Odbywały się konkursy, gry i zabawy w poszczególnych klasach. Około godziny 10.30 uczniowie klas IV-VIII tradycyjnie udali się w  pochód z marzanną ulicami Parciak. Po powrocie do szkoły na wszystkich czekało już rozpalone ognisko, w którym każdy mógł upiec sobie kiełbaskę.

Dzień Wiosny w naszej szkole zakończyła zabawa w „chowanego”, która sprawiła wiele radości zarówno młodszym jak i najstarszym uczniom.

• Szkolny teatrzyk

•           W środę 02.03.2022 r. naszą szkołę odwiedził Teatr Profilaktyczny „MAGIK” z Białegostoku. Uczniowie z klas I – III obejrzały spektakl pt. Elsa w Krainie Lodu. Dzieci dowiedziały się, jak można ciekawie spędzać czas zimą, uświadamiając sobie jednocześnie, jakie zagrożenia dla zdrowia niosą za sobą niewłaściwe zachowania. Przedstawienie było bardzo dobrą lekcją przyjaźni, życzliwości oraz bezinteresownej pomoc słabszym. Uczniowie spontanicznie odpowiadały na pytania aktorów i włączyły się do tańca. Czas szybko upłynął w miłej i wesołej atmosferze.

Agata Merchel