• Dzień Babci i Dziadka

•        20 stycznia 2023r od godziny 10.30 w naszej szkole rozpoczęło się uroczyste świętowanie Dnia Babci i Dziadka przygotowane przez rodziców, dzieci i nauczycieli. Gości powitała pani Bożena Goliasz i złożyła serdeczne życzenia z okazji ich święta. Występy rozpoczęli przedszkolaki, potem każda klasa pod czujnym okiem wychowawców przedstawiła swój własny program artystyczny. Dziadkowie z dumą i łezką w oku oglądali występy swoich wnucząt. Wnuczęta swoim występem wyraziły wdzięczność do ukochanych dziadków. Dziadkowie to przecież osoby, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Po części artystycznej pan dyrektor Marek Walędziak podziękował gościom za tak liczne przybycie i przekazał w imieniu własnym i nauczycieli najlepsze życzenia. Potem uczniowie wręczyli upominki i udali się na słodki poczęstunek przy kawie i herbatce. Pod koniec uroczystości wszystkich zaproszono na wspólne tańce. Szczęśliwe i rozpromienione twarze dziadków i wnucząt były dobrym świadectwemobchodów w szkole Dnia Babci i Dziadka, po dwóch latach pandemii. Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu tak ważnej uroczystości.

• Konkurs fotograficzny "Moja mała Ojczyzna"

• Konkurs Fotograficzny ,,Moja mała Ojczyzna”- wyniki.

Szkolny konkurs był skierowany do uczniów klas I-III i został rozstrzygnięty w grudniu 2022r. Celem konkursu było pogłębianie postaw patriotycznych oraz szacunku dla pobliskiego dziedzictwa narodowego, popularyzacja wiedzy historycznej oraz kształtowanie tożsamości lokalnej. Poprzez fotografowanie najbardziej interesujących zakątków naszego regionu uczniowie spędzali czas na świeżym powietrzu, pobudzali ciekawość otaczającej nas przyrody, dostrzegali jej uroki i wszelkie różnorodności.

Na konkurs wpłynęło 13 fotografii a każdy uczestnik mógł zgłosić maksymalnie 3 zdjęcia. Wybór nie był łatwy ale komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców.

1 miejsce- Pola Wieczorek z klasy I, Zofia Wieczorek z klasy III,

1 miejsce- Patrycja Kucińska z klasy III,

3 miejsce Milena Orzoł z klasy I, Wojciech Wasilak z klasy I.

Nagrody ufundowała Rada Rodziców. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do wzięcia udziału w przyszłym roku.

• Mikołajki w klasach I-III

•          W dniu 6 grudnia 2022 r. odbyły się w naszej szkole Mikołajki. W tym dniu dominował koleor czerwony. Uczniowie oznali tradycje i zwyczaje mikołajkowe z różnych krajów, słuchali opowieści o Świętym Mikołaju i oglądali filmy. Wszystkie dzieci otrzymały upominki i słodycze, ale nie zabrakło też innych atrakcji. Urządzono wystawkę prac z konkursu fotograficznego "Moja mała ojczyzna", w którym wzięli udział chętni uczniowie. Ten dzień sprawił dzieciom dużo radości, bo był wyjątkowy.