• Dzień Kropki

• Międzynarodowy Dzień Kropki to coraz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzone jest 15 września.

W naszej szkole najmłodsi uczniowie już od samego rana cieszyli się tym dniem! Niektórzy mieli koszule w kropki, spodnie, spódniczki albo przepaski. Odbyła się prezentacja książki pt. ,,The Dot”, której autorem jest Peter Reynolds. Jest to historia małej dziewczynki o imieniu Vashti, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Następnie wszyscy uczniowie uczestniczyli w zabawie „Pokaż, co robi kropka”. Na zakończenie naszego świętowania została zrealizowana najbardziej twórcza część zajęć - prace plastyczne inspirowane wyobraźnią naszych uczniów.

Międzynarodowy Dzień Kropki ma bardzo ważne przesłanie nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale też dorosłych. Każdy ma przecież jakiś talent. Dzień Kropki ma zachęcać do ich odkrywania oraz dodawać odwagi w pokazywaniu ich światu. Bądźmy kreatywni!

Czasem wystarczy zacząć od kropki…

To był wspaniały dzień dla nas wszystkich! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Bożena Goliasz

• Spotkanie z policjantem

• W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży. Na początku każdego roku szkolnego wychowawcy przeprowadzają pogadanki i realizują zajęcia związane z bezpieczeństwem uczniów. Odbywają się również spotkania z przedstawicielami Policji.

W ramach edukacji, w tym kierunku, odwiedził nas 5 września 2022 r. pan Radosław Bojarski – policjant z Posterunku Policji w Jednorożcu. W spotkaniu uczestniczyła cała społeczność szkolna. Tematem prelekcji była „Bezpieczna droga do szkoły”. Funkcjonariusz przypomniał zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, prawidłowym zachowaniu się na przejściu dla pieszych oraz bezpiecznym wsiadaniu i wysiadaniu z autobusu szkolnego. Zachęcał do wyposażenia ubiorów i plecaków w elementy odblaskowe. Podczas spotkania uczniowie przypomnieli też sobie numery alarmowe.

Wszyscy aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali wiele pytań dotyczących bezpieczeństwa, dzielili się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Wykazali się dobrą znajomością znaków drogowych  i zasad przechodzenia przez ulicę.

Liczymy, że i tym razem wiedza teoretyczna znajdzie zastosowanie w praktyce.

• Inauguracja roku szkolnego 2022/2023

• ​​​​​​​Tradycją naszej szkoły jest rozpoczęcie nowego roku szkolnego uroczystą mszą świętą. Tak było i w tym roku. W czwartek 1 września o godz. 8.30 w kościele w Parciakach cała nasza społeczność szkolna - Dyrektor, nauczyciele, uczniowie, rodzice – uczestniczyła we mszy świętej, prosząc Boga o błogosławieństwo na cały rok szkolny 2022/2023. Po mszy wszyscy udali się do szkoły na krótki apel, w trakcie którego po odśpiewaniu hymnu państwowego do uczniów i zebranego grona pedagogicznego przemówił Pan Dyrektor. Życzył wszystkim uczniom wytrwałości, wielu sukcesów i radości ze zdobywania wiedzy. Następnie poszczególne klasy udały się do swoich sal, gdzie wychowawcy przekazali uczniom informacje dotyczące organizacji roku szkolnego i zapoznali ich z planem lekcji.