20 stycznia 2023r od godziny 10.30 w naszej szkole rozpoczęło się uroczyste świętowanie Dnia Babci i Dziadka przygotowane przez rodziców, dzieci i nauczycieli. Gości powitała pani Bożena Goliasz i złożyła serdeczne życzenia z okazji ich święta. Występy rozpoczęli przedszkolaki, potem każda klasa pod czujnym okiem wychowawców przedstawiła swój własny program artystyczny. Dziadkowie z dumą i łezką w oku oglądali występy swoich wnucząt. Wnuczęta swoim występem wyraziły wdzięczność do ukochanych dziadków. Dziadkowie to przecież osoby, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Po części artystycznej pan dyrektor Marek Walędziak podziękował gościom za tak liczne przybycie i przekazał w imieniu własnym i nauczycieli najlepsze życzenia. Potem uczniowie wręczyli upominki i udali się na słodki poczęstunek przy kawie i herbatce. Pod koniec uroczystości wszystkich zaproszono na wspólne tańce. Szczęśliwe i rozpromienione twarze dziadków i wnucząt były dobrym świadectwemobchodów w szkole Dnia Babci i Dziadka, po dwóch latach pandemii. Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu tak ważnej uroczystości.
Anna Mydło
Aktualności
Dzień Babci i Dziadka
- 7
Konkurs fotograficzny "Moja mała Ojczyzna"
Konkurs Fotograficzny ,,Moja mała Ojczyzna”- wyniki.
Szkolny konkurs był skierowany do uczniów klas I-III i został rozstrzygnięty w grudniu 2022r. Celem konkursu było pogłębianie postaw patriotycznych oraz szacunku dla pobliskiego dziedzictwa narodowego, popularyzacja wiedzy historycznej oraz kształtowanie tożsamości lokalnej. Poprzez fotografowanie najbardziej interesujących zakątków naszego regionu uczniowie spędzali czas na świeżym powietrzu, pobudzali ciekawość otaczającej nas przyrody, dostrzegali jej uroki i wszelkie różnorodności.
Na konkurs wpłynęło 13 fotografii a każdy uczestnik mógł zgłosić maksymalnie 3 zdjęcia. Wybór nie był łatwy ale komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców.
1 miejsce- Pola Wieczorek z klasy I, Zofia Wieczorek z klasy III,
1 miejsce- Patrycja Kucińska z klasy III,
3 miejsce Milena Orzoł z klasy I, Wojciech Wasilak z klasy I.
Nagrody ufundowała Rada Rodziców. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do wzięcia udziału w przyszłym roku.
Anna Mydło
8
Mikołajki w klasach I-III
W dniu 6 grudnia 2022 r. odbyły się w naszej szkole Mikołajki. W tym dniu dominował koleor czerwony. Uczniowie oznali tradycje i zwyczaje mikołajkowe z różnych krajów, słuchali opowieści o Świętym Mikołaju i oglądali filmy. Wszystkie dzieci otrzymały upominki i słodycze, ale nie zabrakło też innych atrakcji. Urządzono wystawkę prac z konkursu fotograficznego "Moja mała ojczyzna", w którym wzięli udział chętni uczniowie. Ten dzień sprawił dzieciom dużo radości, bo był wyjątkowy.
Anna Mydło
Dzień Pluszowego Misia
25 listopada uczniowie klas I - III uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do szkoły ze swoim przyjacielem misiem. Mimo różnic, każdy miś był piękny i każdy wyjątkowy. Uczniowie czytali bajki o misiach i wykonali prace plastyczne. Dzień ten pełen był uśmiechu.
Agata Merchel
Wycieczka do Warszawy
14 listopada 2022 r. uczniowie naszej szkoły pod opieką Zbigniewa Lorenca, Doroty Fąk i Mai Napiórkowskiej – Piotrak pojechali na wycieczkę do Warszawy.
Pierwszym punktem naszej wycieczki było kino Cinema City, które znajduje się w Galerii Mokotów. Uczestnicy wycieczki obejrzeli fantastycznonaukowy film akcji pt Black Adam. Powstał on na podstawie serii komiksów o tym superbohaterze. Akcja rozgrywa się w fikcyjnej krainie Kahndaq. Jej władcy terroryzują mieszkańców, którzy mają już tego dosyć.
W międzyczasie rewolucjonistka - Adrianna Tomaz, w trakcie poszukiwań w jednej ze świątyń, przywołuje na ziemię dawnego czempiona, Teth-Adama. W tym momencie rozpoczyna się walka o przyszłość krainy Kahndaq, a główny bohater stanie się ważnym elementem w tej układance.
Po filmie, trochę już głodni, udaliśmy się do Food Court, gdzie każdy mógł zjeść posiłek w wybranej przez siebie restauracji.
Następnym punktem na mapie naszej wycieczki był Park Trampolin Airo. Jest to miejsce stworzone z myślą o wszystkich entuzjastach ruchu i dobrej zabawy. Po krótkim instruktarzu i intensywnej rozgrzewce pod okiem instruktorek, uczestnicy wzięli udział w nietypowej lekcji wychowania fizycznego. Po lekcji WF-u uczniowie mogli skorzystać z wielu atrakcji jakie oferuje park trampolin.
Aktywnie spędzony czas w parku Airo dostarczył uczestnikom wycieczki wielu niezapomnianych wrażeń. Trochę już zmęczeni i bardzo głodni, pojechaliśmy do znanej na całym świecie restauracji, gdzie każdy mógł zaspokoić swój głód i zrelaksować się po trudach mijającego dnia.
Po wizycie w restauracji udaliśmy się w drogę powrotną do domu.
Zbigniew Lorenc
Narodowe Święto Niepodległości w naszej szkole
„Wiadomo, że naród polski przeszedł ciężką próbę utraty niepodległości, która trwała z górą sto lat, a mimo to pośród tej próby pozostał sobą. Pozostał duchowo niepodległy, ponieważ miał swoją kulturę.”
Św. Jan Paweł II
11 listopada 1918 r. zakończyła się I wojna światowa, a wraz z nią upadły przedwojenne imperia i powstały niepodległe państwa. Wśród nich odrodziła się również Polska. Zniszczona, rozgrabiona, ale wolna!
W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia okolicznościowa. Została ona przygotowana przez uczniów klas IV - VIII pod opieką p. Zbigniewa Lorenca i p. Doroty Fąk. Na początku głos zabrał dyrektor szkoły p. Marek Walędziak, który powitał wszystkich zebranych i odniósł się do wydarzeń, dzięki którym 104 lat temu Polska powróciła na mapy Europy i świata. Następnie zaprosił do wysłuchania montażu słowno - muzycznego, poprzedzonego wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego.
Następnie uczniowie przypomnieli zebranym ważniejsze wydarzenia ze 123 lat niewoli Polski. Nie zabrakło akcentów z walk narodowowyzwoleńczych, aż do listopadowego dnia, w którym ziściły się sny i marzenia pięciu pokoleń Polaków o wolnej Polsce. Wśród wierszy dominowały te dotyczące naszej ojczyzny. Program artystyczny został urozmaicony utworami wokalnymi, takimi jak: ,,Marsz strzelców”, ,,Pierwsza brygada” oraz „Piękna nasza Polska cała”.
Po raz kolejny uczniowie z naszej szkoły przyłączyli się również do cyklicznej już akcji „Szkoła do hymnu”. Punktualnie, o symbolicznej godz. 11.11 wspólnie zaśpiewaliśmy cztery zwrotki hymnu narodowego. W ten sposób, jeszcze raz tego dnia, uczciliśmy kolejną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.
Serdecznie dziękujemy wszystkim obecnym, którzy przyczynili się do uświetnienia tak ważnej dla nas Polaków uroczystości.
Zbigniew Lorenc, Dorota Fąk
Próbna ewakuacja
16 listopada odbyła się próbna ewakuacja w naszej szkole.
Po sygnale dźwiękowym w postaci 3 długich dzwonków uczniowie klas I – III oraz przedszkolaki wraz z nauczycielami opuścili budynek szkoły i udali się na miejsce zbiórki, czyli boisko szkolne. Celem tych ćwiczeń było uświadomienie uczniom, a także innym osobom, jak należy się zachować w sytuacji zagrożenia. Cała akcja przebiegła bardzo sprawnie i zgodnie z zasadami postępowania w czasie niebezpieczeństw.
Uczestnicy akcji doświadczyli najistotniejszych wzorców, gdzie priorytetem był brak paniki, szybkość i zwinność w opuszczeniu terenu zagrożenia oraz wspólnie pomaganie sobie.
Na uwagę zasługuje fakt, żepodczas ewakuacji, uczniowie, nauczyciele, a także wszyscy pracownicy obsługi, zachowują środki bezpieczeństwa, doskonale znają drogi ewakuacyjne, a także bardzo szybko i sprawnie stawiają się na miejscu zbiórki.
Agata Goliasz
Szkoła do hymnu
Z okazji Narodowego Święta Niepodległości uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu". 10 listopada punktualanie o gdzinie 11.11 cała społeczność szkolna odśpiewała wszystkie zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego".
szkoladohymnudyplom2022.pdf
Książkowa noc w szkole
21 października 2021 roku uczniowie klas I – VIII spędzili „Książkową noc w szkole” w budynku szkolnym w Żelaznej Rządowej. Organizatorkami były panie, Agata Goliasz i Anna Goliaszewska przy pomocy pań: Anny Mydło, Agaty Merchel..
Nocna zabawa rozpoczęła się o godzinie 16.00 dyskoteką dla wszystkich chętnych uczniów. Zregenerować siły, po intensywnych tańcach, pomogła – jakby inaczej – pizza.
O 21.00 w szkole zostali uczniowie, którzy spełnili warunek „nocki” – napisali opowiadanie o wybranej książce (kl. IV – VIII) lub wykonali pracę plastyczną (kl. I – III). Zabawę rozpoczęliśmy podchodami pomagając sobie tylko latarkami, bo w całej szkole zgaszono światła. Następnie nadszedł czas na gry i różne aktywności fizyczne. Skłony, podskoki, pełzanie, wymachy rąk czy nóg poprawiły nam humor.
O 22.00 odbyła się prezentacja ulubionej książki za pomocą ilustracji bądź opowiadania. Wszyscy przygotowali się świetnie. Wielkie brawa!
Na dobranoc projekcja filmu „Ruby na ratunek”, a „najtwardszym nieśpiochom” niezbędne były kołysanki. Na dzień dobry – śniadanie, sprzątanie i powrót do domu.
"Noc w szkole" jest niezwykłym sposobem na integrację szkolnej społeczności, a „czytanie książek, to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” (Wiesława Szymborska).
Anna Goliaszewska
41
Wycieczka do Ciechanowa
18 października uczniowie klas IV – VI wybrali się na wycieczkę do Ciechanowa.
Pierwszym punktem programu wycieczki było zwiedzanie Zamku Książąt Mazowieckich. Pan przewodnik bardzo ciekawie opowidał o tym, jak powstał zamek na bagnach, jak wyglądało codzienne życie mieszkańców, ale też w jaki sposób broniono dostępu do zamku. Uczniowie mogli obejrzeć cenne wykopaliska z tamtego okresu czy poczuć na sobie ciężar przyłbicy.
Następny przystanek to Park Nauki Torus. Tutaj uczniowie mogli samodzielnie sprawdzić jak działają różne prawa fizyki i jak powstaje prąd.
Nadmiar energii rozładowali w Parku Trampolin – Hopa Park. Tutaj nie było końca skokom na trampolinach, "pływaniu"w basenie z gąbkami czy zabawom z piłkami. Po dwóch godzinach szaleństwa zmęczeni i głodni udali się na zasłużony posiłek.
To był dobrze spędzony czas, pełen śmiechu, zabawy i integracji.
Iwona Kozłowska
Czekoladowa przygoda
27 października odwiedziła naszą szkołę MOBILNA CZEKOLADZIARKA. Uczniowie uczestniczyli w czekoladowych warsztatach, podczas których poznali historię czekolady i sposób jej wytwarzania. W trakcie zajęć degustowali mleczną czekoladę dopicia, poznali smak ciemnych, wytrawnych czekolad oraz mieli niepowtarzalną okazję degustacji naturalnej różowej czekolady z rubinowego ziarnakakaowca. Najbardziej kreatywną częścią warsztatów była praca nad własną tabliczką czekolady w kształcie serca. Dzieci dekorowały czekolady według własnej koncepcji owocami liofilizowanymi, bakaliami i kolorowymi posypkami. Każda czekoladka była jedyna w swoim rodzaju, bo zrobiona własnoręcznie przez każde dziecko z wielkim zaangażowaniem. Mali cukiernicy zabrali czekolady ze sobą we własnoręcznie przygotowanych opakowaniach.
Warsztaty te rozwijały dziecięcą kreatywność. Łączyły edukację z zabawą i sztuką, dzięki czemu uczniowie zdobywali wiedzę z uśmiechem.
Agata Goliasz
18
Wycieczka do Przasnysza i Jednorożca
20 października uczniowie klas I – III odbyli ciekawą wycieczkę.
Najpierw gościli w Komendzie Powiatowej Policji w Przasnyszu. Dzieci były zainteresowane codzienną służbą funkcjonariuszy i możliwością przyjrzenia się z bliska pracy policjanta. Obejrzeli pojazdy służbowe, którymi posługują się policjanci w codziennej pracy. Podczas wizyty zobaczyły, jak zdejmuje się odciski palców.
Spotkanie było dobrą okazją do przypomnienia dzieciom podstawowych zasad bezpieczeństwa, numeru alarmowego, ale też zapoznania ich z codziennymi obowiązkami policjantów. Tego rodzaju wizyty mają za zadanie również budowanie od najmłodszych lat zaufana oraz kształtowanie pozytywnego wizerunku Policji w oczach społeczeństwa.
Następnym punktem wycieczki był Urząd Gminy w Jednorożcu. Uczniów przywitał Pan wójt Krzysztof Iwulski. Zapoznał uczniów z pracą Urzędu Gminy oraz obowiązkami wójta.
Ostatnim punktem zwiedzania Urzędu Gminy był gabinet pana wójta, gdzie pan wójt zaprosił po kolei wszystkie dzieci, do tego aby usiadły w fotelu wójta. Atrakcja spodobała się wszystkim uczniom, które po kolei „przymierzały się do wójtowskiego fotela”. Na pamiątkę spotkania wójt przystawił dzieciom na ręce pamiątkową pieczątkę. Pierwsza lekcja samorządowa już za nimi, teraz tylko się dobrze uczyć, matura, studia i można obejmować funkcję wójta...
Po wizycie w Urzędzie Gminy, uczniowie udali się na spotkanie ze strażakami. Mogli tu z bliska zapoznać się z wyposażeniem wozów strażackich oraz przez chwilę poczuć się jak strażacy, przymierzając hełm strażacki, umundurowanie oraz polać wodę z węża strażackiego.
Oprócz poznania tajników pracy strażaka dzieci zdobyły bardzo cenną wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa, dowiedziały się jak należy zachować się w trakcie zagrożenia i utrwaliły numery alarmowe do straży pożarnej.
Na koniec wycieczki, po trudach odwiedzania różnych miejsc, uczniowie zjedli pizzę w towarzystwie strażaków.
Takie spotkania są doskonałą okazją, aby dzieci zapoznać z różnymi zawodami.
Agata Goliasz
24
Dzień Papieski
16 października w Polsce obchodzony był już XXII Dzień Papieski pod hasłem "Blask prawdy". W tym dniu Polacy wspominali rocznicę wyboru Karola Wojtyłły na papieża. "Blask prawdy" to tytuł X encykliki św. Jana Pawła II, w której przypomniał znaczenie słów wolność, prawda i miłość.
W naszej szkole świętowaliśmy 20 października. Odbył się wtedy apel, podczas którego uczniowie wysłuchali fragmentów wierszy Jana Pawła II, piosenek o naszym świętym i jego myśli natemat wolności, prawdy i miłości.
Najważniejsze z nich niech zapadną w serca wszystkich uczniów.Iwona Kozłowska
Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole
Dzień Edukacji Narodowej, jest to święto wszystkich nauczycieli, wychowawców i pedagogów, ale również uczniów oraz pracowników niepedagogicznych szkół. Obchodzimy go w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej – pierwszego w Europie ministerstwa oświaty, które zajęło się reformą edukacji i wprowadziło wiele innowacyjnych rozwiązań.
W naszej szkole również uczciliśmy to święto. 14 października po Mszy świętej w intencji zmarłych pracowników szkół w Żelaznej i w Parciakach odbył się uroczysty apel. Na szkolnym hollu zebrali się pracownicy szkoły, uczniowie wszystkich klas oraz przedstawiciele Rady Rodziców. W akademii przygotowanej przez panią Annę Goliaszewską i panią Iwonę Wróbel uczniowie najstarszych klas wierszem i piosenką wyrazili wdzięczność wszystkim pracownikom szkoły za ich codzienny trud. Nie zabrakło życzeń zdrowia, uśmiechu, cierpliwości, wytrwałości oraz czerpania radość ze swej pracy.
Na zakończenie cała społeczność szkolna odśpiewała gromkie „Sto lat”, a przedstawiciele Rady Samorządu Uczniowskiego wręczyli kwiaty pracownikom naszej szkoły.
Iwona Wróbel
Pasowanie na ucznia klasy pierwszej
W dniu 06.10.2022r w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie klasy pierwszej. Uczniowie przygotowywali się do tej uroczystości już od początku roku szkolnego. Na początku serdecznie przywitano rodziców, pana dyrektora, nauczycieli, przedszkolaków i wszystkich uczniów a najgoręcej pierwszoklasistów. Po odśpiewaniu „Mazurka Dąbrowskiego” najmłodsi uczniowie pod czujnym okiem starszej koleżanki wykonali
trudne zadania. Miłość do Ojczyzny, szacunek do symboli narodowych i pięknie zaśpiewana piosenka „Flaga Polski” pozwoliły na pomyślne zaliczenie testów. Starsi koledzy podczas części artystycznej zapewniali o pomocy i opiece oraz życzyli samych sukcesów w nauce. W dalszej części uczniowie klasy pierwszej recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie a po złożeniu przysięgi Pan dyrektor dokonał symbolicznego pasowania na ucznia. Złożył najlepsze życzenia i tak dzieci oficjalnie zostały przyjęte do grona uczniów naszej szkoły. Oczywiście nie zabrakło upominków i słodyczy a rodzice zorganizowali z okazji tego święta słodki poczęstunek. Posadzono również pamiątkowe drzewko.
Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości.Anna Mydło
1
Dyskoteka szkolna
Dzień Chłopaka to szczególny dzień dla wszystkich chłopców naszej szkoły. Samorząd Uczniowski, dla uczczenia tego święta, zorganizował 29 września dyskotekę dla szkolnej społeczności.Rozpoczęła się ona kilka minut po piętnastej. Niemalże od samego jej początku parkiet był pełny.
Bawiliśmy się wyśmienicie, bo uczennice klasy VIII zadbały o muzykę – spisały się na medal! Nie szczędziliśmy sił i energii do samej godziny 19. Dwukrotnie podczas zabawy odtańczyliśmy tzw. taniec belgijski. Zadowoleni i pełni pozytywnych wrażeń i emocji udaliśmy się do domów na spoczynek.
Wszystkim chłopcom, zarówno tym małym jak i dużym, składamy najserdeczniejsze życzenia i jak najwięcej powodów do uśmiechu.
Anna Goliaszewska
2
Dzień krawata
30 września to wyjątkowa data. Postanowiliśmy wyróżnić ten dzień i wprowadzić do naszego ubioru coś charakterystycznego dla męskiej garderoby. Dzień Krawata, choć po raz pierwszy obchodzony w naszej szkole, spotkał się z dużym oddźwiękiem. We wszystkich klasach pojawili się uczniowie ubrani w krawat. Prezentowali się wyjątkowo wytwornie. W zabawę zaangażowali się młodsi i starsi. Uwiecznione na zdjęciach krawaty pokazują, że są to bardzo twarzowe elementy ubioru. Nie jest to popularne święto, ale może tym bardziej warto je wprowadzić do szkolnego kalendarza, chociażby po to, by rozruszać dzieciaki i dać im chwilkę radości.
Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim, którzy przyłączyli się do zabawy.Anna Goliaszewska
Sprzątanie świata w naszej szkole
„Sprzątanie świata” to akcja proekologiczna, która polega na zbiorowym sprzątaniu naszej planety. W Polsce miała miejsce już po raz 29. Organizowana jest przez Fundację „Nasza Ziemia” i Fundację „Sprzątanie Świata – Polska”.
W trzeci weekend września, czyli w dniach 16-18 września 2022 r. uczniowiew Parciakach i Żelaznej, zaopatrzeni w rękawice i worki, wyruszyli, aby posprzątać śmieci w swoich miejscowościach. Hasło, które towarzyszyło tegorocznej akcji to: ,,Wszystkie śmieci są nasze”.Mając na uwadze to hasło nikogo nie trzeba było zachęcać do czynnego udziału w sprzątaniu naszej małej ojczyzny.
Tym razem nasze działania zostałyzrejestrowane i wpisane do oficjalnego wyniku 29. Akcji Sprzątanie świata – Polska, a szkoła otrzymała certyfikat potwierdzający udział w tej kampanii. Przed wyruszeniem na zaśmiecone szlaki, odbyła się prelekcja z zakresu ochrony środowiska i gospodarki odpadami komunalnymi, którą wygłosił koordynator akcji w Parciakach Zbigniew Lorenc. Po krótkiej pogadance uczniowie posprzątali teren wokół szkoły.Wśród najczęściej spotykanych odpadów napotkaliśmy między innymi szklane i plastikowe butelki po napojach, niedopałki papierosów oraz kapsle od butelek. Znaleźliśmy się również bardziej nietypowe śmieci – na przykład opony albo kawałki sprzętu RTV i AGD… A należy podkreślić, że wszystko to jest bardzo niebezpieczne dla naszego lokalnego środowiska. Dlatego posegregowane odpady trafiły do wyznaczonych kontenerów.
Jednak działania, które mają na celu zmniejszenie negatywnego wpływu człowieka na środowisko mają miejsce nie tylko we wrześniu. Teren wokół naszej szkoły i boiska musimy regularnie sprzątać nawet kilka razy w miesiącu. W związku z tym zachęcamy wszystkich mieszkańców Parciak i Żelaznej do podjęcia długofalowych działań na rzecz czystości lokalnego środowiska.
Zbigniew Lorenc
13
Dzień Kropki
Międzynarodowy Dzień Kropki to coraz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzone jest 15 września.
W naszej szkole najmłodsi uczniowie już od samego rana cieszyli się tym dniem! Niektórzy mieli koszule w kropki, spodnie, spódniczki albo przepaski. Odbyła się prezentacja książki pt. ,,The Dot”, której autorem jest Peter Reynolds. Jest to historia małej dziewczynki o imieniu Vashti, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Następnie wszyscy uczniowie uczestniczyli w zabawie „Pokaż, co robi kropka”. Na zakończenie naszego świętowania została zrealizowana najbardziej twórcza część zajęć - prace plastyczne inspirowane wyobraźnią naszych uczniów.
Międzynarodowy Dzień Kropki ma bardzo ważne przesłanie nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale też dorosłych. Każdy ma przecież jakiś talent. Dzień Kropki ma zachęcać do ich odkrywania oraz dodawać odwagi w pokazywaniu ich światu. Bądźmy kreatywni!
Czasem wystarczy zacząć od kropki…
To był wspaniały dzień dla nas wszystkich! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
Bożena Goliasz
36
Spotkanie z policjantem
W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży. Na początku każdego roku szkolnego wychowawcy przeprowadzają pogadanki i realizują zajęcia związane z bezpieczeństwem uczniów. Odbywają się również spotkania z przedstawicielami Policji.
W ramach edukacji, w tym kierunku, odwiedził nas 5 września 2022 r. pan Radosław Bojarski – policjant z Posterunku Policji w Jednorożcu. W spotkaniu uczestniczyła cała społeczność szkolna. Tematem prelekcji była „Bezpieczna droga do szkoły”. Funkcjonariusz przypomniał zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, prawidłowym zachowaniu się na przejściu dla pieszych oraz bezpiecznym wsiadaniu i wysiadaniu z autobusu szkolnego. Zachęcał do wyposażenia ubiorów i plecaków w elementy odblaskowe. Podczas spotkania uczniowie przypomnieli też sobie numery alarmowe.
Wszyscy aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali wiele pytań dotyczących bezpieczeństwa, dzielili się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Wykazali się dobrą znajomością znaków drogowych i zasad przechodzenia przez ulicę.
Liczymy, że i tym razem wiedza teoretyczna znajdzie zastosowanie w praktyce.
Iwona Wróbel
Archiwum Aktualności