• Wiarygodna Szkoła

• 2 lutego 2016 roku nasza szkoła dołączyła do grona elitarnych szkół, które otrzymały prestiżowe wyróżnienie, jakim jest Certyfikat Wiarygodnej Szkoły.

Przyznanie tego tytułu było możliwe dzięki pozytywnie zakończonemu procesowi weryfikacji  przeprowadzonemu przez Kapitułę Programu w oparciu o przewidziane Regulaminem procedury.

Kategoria Wiarygodna Szkoła Podstawowa jest Programem, który wyróżnia te szkoły podstawowe, które przede wszystkim spełniają wysokie standardy edukacyjne.

Każda szkoła przed przystąpieniem do Programu musi spełnić określone warunki. Najważniejszym kryterium jest zdobycie przez szkołę co najmniej 5 skali staninowej, która jest powszechnie używana przez Centralną Komisję Egzaminacyjną i komisje okręgowe, przeprowadzające zewnętrzne egzaminy w oświacie.

Szkoły muszą także spełnić określone standardy w obszarach bazy i zapewnianego bezpieczeństwa.

Certyfikat Wiarygodności, jest dowodem spełnienia powyższych kryteriów i potwierdzeniem właściwych standardów funkcjonowania naszej placówki.

Otrzymane wyróżnienie zobowiązuje  jeszcze bardziej całą społeczność szkolną, do dalszej efektywnej pracy i ścisłej współpracy wszystkich podmiotów szkoły w celu osiągania dalej zadowalających rezultatów w pracy dydaktyczno-wychowawczej i uczestnictwa w elitarnym gronie "Wiarygodnych Szkół''.