Wiadomości

PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ

ŻELAZNA RZĄDOWA- PARCIAKI z siedzibą

w PARCIAKACH

„ U nas każde dziecko ma szansę odnieść sukces”

Wizja szkoły:

Nasza szkoła jest otwarta na potrzeby uczniów i środowiska lokalnego; dąży do ukształtowania patrioty oraz człowieka twórczego i uczciwego, który potrafi wykorzystywać zdobytą wiedzę i umiejętności dla dobra swego i innych, a także dla dobra kraju.

Nasz cel nadrzędny:

Naszym celem jest tworzenie wspólnie z rodzicami bezpiecznej i przyjaznej szkoły poprzez budowanie systemu wychowawczego, który zapewni właściwe relacje między dziećmi, rodzicami i szkołą.

Cele szczegółowe:

1. Diagnozowanie potrzeb dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych szkoły celem podnoszenia jakości pracy i efektów kształcenia.

2. Wypracowywanie właściwych  relacji na linii rodzic – nauczyciel.

3. Zapewnianie wielokierunkowego i wszechstronnego rozwoju                                w przyjaznym  i  bezpiecznym środowisku.

4. Niwelowanie niepowodzeń szkolnych uczniów i zapobieganie agresji.

5. Rozwijanie współpracy z rodzicami na różnych płaszczyznach  życia szkoły.

Lp.

Zadanie

Oczekiwany rezultat

1.

Integrowanie  rodziców                    i uczniów z różnych środowisk.

Wypracowywanie właściwych relacji pomiędzy uczniami, rodzicami, nauczycielami     i pracownikami szkoły.

2.

Zapewnianie wsparcia         i pomocy psychologiczno-pedagogicznej uczniom       i rodzicom.

Eliminowanie niepowodzeń szkolnych i rozwijanie zainteresowań uczniów.

3.

Podejmowanie działań wychowawczych zapewniających uczniom poczucie bezpieczeństwa   w szkole.

Pogłębianie silnych więzi społeczno-emocjonalnych  na linii uczeń-uczeń.

4.

Wdrażanie działań profilaktycznych                w placówce.

Stosowanie skutecznego systemu rozliczania niewłaściwych zachowań.

Rozszerzanie wiedzy teoretycznej uczniów poprzez realizację programów edukacyjnych.

5.

Rozszerzanie współpracy       z różnymi  instytucjami.

Wypracowywanie odpowiedniego szacunku      i zaufania dla ludzi pracy.

6.

Prowadzenie ewaluacji wewnętrznej w wybranych obszarach pracy szkoły zgodnie z planem nadzoru pedagogicznego.

Diagnoza i analiza osiągnięć uczniów.

Wykorzystywanie wniosków z wewnętrznego nadzoru pedagogicznego do planowania dalszej pracy    w szkole.

Upowszechnianie informacji o ofercie edukacyjnej.

Pozyskiwanie                        i wykorzystywanie opinii rodziców na temat pracy szkoły.

Wiadomości

• Publiczna Szkoła Podstawowa Żelazna Rządowa-Parciaki z siedzibą w Parciakach