• Konkursy w roku szkolnym 2019/2020

• WYNIKI II EDYCJI KONKURSU

„SZKOLNE PRZYGODY GANGU SŁODZIAKÓW”

W roku szkolnym 2019/2020 w konkursie wzięło udział     3480 klas z 2239 szkół podstawowych z całej Polski. Jak wcześniej pisaliśmy, uczniowie z klas I – III z naszej szkoły również brali udział w tym konkursie.

Zadanie konkursowe polegało na przeprowadzeniu w szkole obchodów Dnia Głośnego Czytania, natomiast celem konkursu było zaszczepienie w dzieciach pasji do czytania oraz uwrażliwienie na kwestie ekologiczne.

Uczniowie przygotowali własne interpretacje Magicznego Drzewa Słodziaków. W konkursie tym klasa II z naszej szkoły zdobyła wyróżnienie a uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe w postaci maskotek Słodziaków, książek i kolorowych długopisów.

Wszyscy bardzo się cieszymy i oczywiście gratulujemy uczniom wyróżnienia.

Mój przyjaciel - Miś - konkurs plastyczny

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia, obchodzonego na całym świecie 25 listopada, w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny pt.: „Mój przyjaciel – Miś”. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej postać ulubionego pluszaka. Uczniowie klas I-III wykazali się dużą pomysłowością, prace wykonane były różnorodnymi technikami plastycznymi (farbami, wyklejanką plasteliną, bibułą, włóczką, itp;).

Na konkurs wpłynęło 13 prac, a ich różnorodność i oryginalność była zaskakująca. Wszyscy uczestniczy otrzymali ,,małe co nie co” - jak mawiał Kubuś Puchatek.

Wszystkim dzieciom składamy serdeczne gratulacje i podziękowania za udział w konkursie. Prace konkursowe można podziwiać na holu głównym w szkole.

Gratulujemy pomysłowości!

Konkurs plastyczny pt. ,,Zdrowe zęby- radosny uśmiech’’- I etap

22 października 2019r nastąpiło rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastycznego dla klas I-III, którego organizatorem jest Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Przasnyszu oraz Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża. Celem konkursu było promowanie zdrowych nawyków żywieniowych, kształtowanie nawyku dbania o zdrowie jamy ustnej, dbałości o stan uzębienia z uwzględnieniem codziennego mycia zębów oraz systematycznych wizyt u stomatologa. W konkursie wzięło udział 17 uczniów a komisja konkursowa wyłoniła 3 najlepsze prace, które zakwalifikowały się do etapu II - powiatowego. Są to prace: z klasy I- Julii Zembek, z klasy II - Gabriela Orzoł i z klasy III - Łucji Kozłowskiej. Wszystkim dziękujemy za udział w konkursie, zwycięzcom gratulujemy i niecierpliwie czekamy na ogłoszenie wyników powiatowych.